3 dawka szczepionki przeciw COVID-19

Od 24 września 2021 roku rozpoczęła się rejestracja na 3 dawkę szczepionki przeciwko COVID-19.

Uprawnieni do dawki przypominającej:

  • wszystkie osoby, które ukończyły 50 lat , a od pełnego zaszczepienia upłynęło 6 miesięcy
  • pracownicy medyczni mający kontakt z pacjentami
  • osoby z niską odpornością np. w trakcie leczenia onkologicznego, po przeszczepach, osoby dializowane z powodu niewydolności nerek, zakażone wirusem HIV

Szczepienia odbywają się w Przychodni Specjalistycznej – Centrum Diagnostycznym w Rzeszowie przy ul. Fredry 9 oraz w Przychodniach Rejonowych ZOZ Nr 2 w Rzeszowie po wcześniejszej rejestracji.

REJESTRACJA NA SZCZEPIENIE PRZECIWKO COVID-19:

1. Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię – 989

Możesz to zrobić sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień i będziesz miał numer PESEL bliskiej osoby.Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

2. Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl

System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację.
Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnimy Ci o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.

3. Zarejestruj się bezpośrednio w punkcie szczepień.

Zarejestruj się w naszej Przychodni Specjalistycznej – Centrum Diagnostycznym w Rzeszowie.

Do rejestracji nie potrzebujesz żadnych dodatkowych danych czy dokumentów, wystarczy że podasz swój nr PESEL.

Zarejestruj się osobiście w rejestracji przychodni:
Przychodnia Specjalistyczna – Centrum Diagnostyczne
Rzeszów, ul. Fredry 9
lub telefonicznie: 570 035 940

Zaszczepić możesz się również w Powszechnym Punkcie Szczepień w Dynowie.

Powszechny Punkt Szczepień w Dynowie
Dynów, ul. Ks. Ożoga 32
tel. 533 352 364

Od 1 lipca możesz przyjąć druga dawkę szczepionki przeciw COVID-19 w dowolnym punkcie szczepień. Od początku lipca wszystkie osoby, które przyjęły pierwszą dawkę szczepienia przeciw COVID-19, mogą przyjąć drugą dawkę w dowolnym miejscu. To kolejne udogodnienie w Narodowym Programie Szczepień, które nie ogranicza w planowaniu wakacji. Zmianę miejsca przyjęcia drugiej dawki możesz zrobić:

  • za pośrednictwem bezpłatnej infolinii 989 – konsultant poprosi o Twój nr PESEL oraz miasto lub adres nowego punktu szczepień,
  • logując się na Internetowym Koncie Pacjenta na stronie www.pacjent.gov.pl – tam w zakładce szczepienia przeciw COVID-19 możesz kliknąć „Zmiana wizyty” i wybrać dowolny punkt szczepień.

Pamiętaj, że jeżeli chcesz przyjąć drugą dawkę w tym samym punkcie, nie musisz dokonywać żadnych zmian. Wystarczy, że zgłosisz się w wyznaczonym terminie i przyjmiesz drugą dawką. Po otrzymaniu pełnego szczepienia możesz zapisać się do loterii z licznymi nagrodami.

Od 7 czerwca rodzice mogą zapisywać na szczepienia przeciw COVID-19 dzieci w wieku 12–15 lat. Na Internetowym Koncie Pacjenta dziecka znajdziesz jego e-skierowanie.Przed szczepieniem trzeba wypełnić za dziecko kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego. Kwestionariusz będzie dla pracownika medycznego podstawą decyzji, czy nastolatek może być zaszczepiony tego dnia.Kwestionariusz musi podpisać rodzic lub opiekun. Jeśli nastolatek nie przyniesie na zabieg podpisanego kwestionariusza, to jego opiekun prawny musi z nim przyjść.

Jeśli ktoś nie będzie miał wydrukowanego kwestionariusza ze sobą, to otrzyma go do wypełnienia w punkcie szczepień.
Nastolatki otrzymają szczepionkę Comirnaty firmy Pfizer, która jako jedyna została dopuszczona dla osób w tym wieku.

Od 17 maja ruszyły zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19 dla nastolatków 16+. Żeby się zakwalifikować na szczepienie, trzeba wypełnić kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego. Kwestionariusz jest dla pracownika medycznego podstawą decyzji, czy osoba może być zaszczepiona tego dnia.W przypadku osoby niepełnoletniej kwestionariusz będzie podpisywać rodzic.

Unijny Certyfikat COVID ułatwi podróżowanie po Unii Europejskie.
Unijny Certyfikat COVID (UCC) dostaje ktoś, kto:

  • otrzymał przynajmniej jedną dawkę szczepionki przeciw COVID-19 (kraje UE same decydują, czy wymagają pełnego zaszczepienia, czy tylko jednej dawki w przypadki dwudawkowej szczepionki; w Polsce wymagane jest pełne zaszczepienie)
  • otrzymał negatywny wynik testu PCR lub antygenowego na obecność koronawirusa (czas ważności certyfikatu w Polsce to 48 h)
  • wyzdrowiał po COVID-19 (jego UCC będzie ważny od 11 do 180 dnia od uzyskania pozytywnego wyniku testu).

UCC znajdziesz na swoim Internetowym Koncie Pacjenta, a od 25 czerwca w aplikacji mojeIKP lub przez aplikację mObywatel.