Close
Close

Diabetologiczna

Rejestracja do Poradni Diabetologicznej

Poradnia diabetologiczna zajmuje się diagnostyką i leczeniem pacjentów z cukrzycą, pełni stałą ambulatoryjną opiekę specjalistyczną nad chorymi na cukrzycę typu 1, cukrzycę typu 2 oraz cukrzycę ciążową. Poradnia diabetologiczna prowadzi edukację pacjentów w zakresie: obsługi glukometrów, nauki techniki podawania insuliny oraz miejsc jej podawania, nauki podstawowych zasad żywienia i wymienników węglowodanowych, diety, umiejętności samokontroli, postępowania w czasie dodatkowej choroby, hipoglikemii i hyperglikemii – ich objawów, przyczyn, postępowania.

Poradnia diabetologiczna zajmuje się również kwalifikowaniem dzieci i młodzieży do objęcia leczeniem cukrzycy z zastosowaniem pompy insulinowej, zaopatrzeniem chorego w pompę insulinową oraz edukacją umożliwiającą w pełni samodzielne posługiwanie się pompą. O refundację indywidualnych pomp insulinowych mogą starać się osoby do 26 roku życia, które zachorowały na cukrzycę przed 16 rokiem życia oraz spełniają warunki, które stwierdza lekarz diabetolog.

Do poradni diabetologicznej wymagane jest skierowanie od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej lub innego lekarza specjalisty.

NazwiskoPoniedziałekWtorekŚrodaCzwartekPiątek

lek. med.

Artur Krzywkowski

specjalista diabetologii

7.00 - 12.30

Gabinet nr 205

7.00 - 13.30

Gabinet nr 205

7.00 - 14.30

Gabinet nr 205

13.00 - 18.00

Gabinet nr 205

7.00 - 12.30

Gabinet nr 205

Pielęgniarki

  • st. piel. Jolanta Petyniak
Skip to content
Szczepienia COVID-19
E-Recepta
Spis Przydatnych Nr Telefonów
Facebook @zoz2rzeszow