Close
Close

Zakończenie akcji profilaktycznej “Rak a Zdrowie” X edycja.

RAK a ZDROWIE jest cykliczną akcją profilaktyczną organizowaną przez ZOZ Nr 2 w Rzeszowie już od 10 lat. Głównym jej celem jest zachęcenie kobiet do wykonywania regularnych badań profilaktycznych.

W dniu 19 stycznia 2024r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród Paniom, które wzięły udział w loterii towarzyszącej X edycji akcji oraz podsumowanie efektów akcji. W wydarzeniu wziął udział Pan Marek Sitarz Starosta Rzeszowski, który obejmował akcję Patronatem Honorowym.

W czasie trwania  akcji na badanie mammograficzne zgłosiło się 567 kobiet. U 12 % przebadanych pań zdiagnozowano zmiany, które wymagają dalszej diagnostyki lub obserwacji. Dane te udowadniają jak ważne jest zachęcanie pacjentek do systematycznej profilaktyki.

Wśród Pań, które wzięły udział w loterii towarzyszącej akcji „RAK a ZDROWIE” rozlosowano nagrody rzeczowe m.in. zestawy kosmetyków do makijażu , sprzęt agd oraz nagrodę główną, którą w tym roku był robot kuchenny o wartości 1999zł.

Akcja Rak a Zdrowie była objęta Patronatem przez Stowarzyszenie “Rzeszowski Klub Amazonki”. Wsparli nas również Patroni Medialni: TVP3 Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, Radio VIA, Nowiny oraz portal Rzeszów24.pl

Organizatorzy pragną również serdecznie podziękować sponsorom, którzy ufundowali nagrody: firmie Synektik SA, firmie Medres, firmie INGLOT Sp. z o.o. oraz firmie Bielenda sp. z o.o.

Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie w propagowaniu profilaktyki antynowotworowej.

Skip to content
Szczepienia COVID-19
E-Recepta
Spis Przydatnych Nr Telefonów
Facebook @zoz2rzeszow