Close
Close

Szanowni Pacjenci!
Czas oczekiwania na wizytę u lekarza specjalisty w polskim systemie ochrony zdrowia stanowi duży problem. Ograniczona liczba lekarzy specjalistów i duże zapotrzebowanie pacjentów powodują, iż czas oczekiwania na wizytę to nawet kilka miesięcy.

Długi czas oczekiwania na wizytę może spowodować, że pacjent o wizycie zapomni. Aby zapobiec takiej sytuacji ZOZ Nr 2 w Rzeszowie wprowadził system powiadomień sms, przypominający pacjentom o wyznaczonym terminie wizyty u lekarza specjalisty.

Niestety wielu pacjentów nie zgłasza się do lekarza w wyznaczonym terminie i nie odwołuje wizyt. Jak podaje Narodowy Fundusz Zdrowia w 2023 roku nieodwołanych wizyt było prawie 1,3 mln. Najwięcej, bo ponad 420 tys. nieodwołanych wizyt dotyczyło świadczeń z zakresu ortopedii i traumatologii ruchu.

Taką samą tendencję w nieodwoływaniu wizyt obserwujemy w naszych poradniach w Przychodni Specjalistycznej – Centrum Diagnostycznym w Rzeszowie przy ul. Fredry 9.

W styczniu 2024r. nie zgłosiło się na wizytę u lekarza specjalisty 737 pacjentów. Poradnie, w których najczęściej nie zgłaszają się pacjenci i nie odwołują wizyt to:

  • poradnia chirurgii urazowo – ortopedycznej
  • poradnia okulistyczna
  • poradnia otolaryngologiczna
  • poradnia dermatologiczna
  • poradnia chirurgii urazowo – ortopedycznej dla dzieci

Problem ten skłonił ZOZ Nr 2 w Rzeszowie do przyłączenia się do kampanii #ODWOLUJE#NIEBLOKUJE. Jest to kampania społeczna zainicjowana przez Centrum Medyczne CMP, której celem jest edukacja pacjentów w zakresie odwoływania wizyt oraz wypracowanie rozwiązań ułatwiających kontakty z placówkami medycznymi i usprawniających proces rezygnacji z wizyt.

Pamiętajmy, że nie odwołanie wizyty odbiera możliwość skorzystania z tego terminu innemu pacjentowi, który potrzebuje pomocy medycznej.

ZOZ Nr 2 w Rzeszowie uruchomił nowy numer telefonu dedykowany specjalnie do odwoływania wizy u lekarza specjalisty w Przychodni Specjalistycznej – Centrum Diagnostycznym w Rzeszowie przy ul. Fredry 9.

Nie możesz przyjść na umówioną wizytę u lekarza specjalisty? Zadzwoń! 577 056 537

Wizytę odwołać możesz również osobiście w rejestracji lub kontaktując się z call center pod numerami telefonów :
17 86 13 600, 17 86 13 604, 17 86 13 621, 17 86 13 659

Odwołaj wizytę, na którą nie możesz przyjść lub już jej nie potrzebujesz – odblokujesz termin dla innego pacjenta!

Skip to content
Szczepienia COVID-19
E-Recepta
Spis Przydatnych Nr Telefonów
Facebook @zoz2rzeszow