Close
Close

NOWY REZONANS MAGNETYCZNY

Pracownia Rezonansu Magnetycznego ZOZ Nr 2 w Rzeszowie została wyposażona w nowy wysokospecjalistyczny  aparat INGENIA AMBITION 1.5 X T.

Jest to pierwszy w Polsce tej klasy aparat. Zastosowano w nim nowoczesną technologię pozwalającą na praktycznie bezhelową pracę skanera. Rozwiązanie to pozwala znacząco obniżyć koszty eksploatacji urządzenia.

Nowy rezonans magnetyczny charakteryzuje się wysokimi parametrami diagnostycznymi, innowacyjnym skanerem, obrazowanie 2D i 3D odbywa się w krótszym czasie. W praktyce oznacza to, iż badanie można wykonać z większa dokładnością w skróconym czasie.

Dodatkowo aparat umożliwia wykonanie szeregu wysokospecjalistycznych badań : rezonans magnetyczny serca, rezonans magnetyczny płodu, rezonans magnetyczny całego ciała oraz szersze obrazowanie w onkologii.

Badanie rezonansem magnetycznym INGENIA AMBITION 1.5T X jest bardziej komfortowe dla pacjenta ze względu na większą średnicę otworu, która ma 80 cm, co redukuje uczucie klaustrofobii. Jednocześnie  większa średnica gantry ułatwia  badanie pacjentów o dużej masie ciała. W rezonansie mogą być badani pacjenci do 250 kg.

Poziom hałasu w trakcie badania został zredukowany o 80% a przyjazna audio-wizualna przestrzeń badania działa relaksująco na pacjenta.

Badania nowy aparatem są realizowane od września 2021r.

Rejestracja na badanie odbywa się osobiście w rejestracji do Pracowni Rezonansu Magnetycznego w Przychodni Specjalistycznej – Centrum Diagnostycznym w Rzeszowie przy ul. Fredry 9 lub telefonicznie pod numerem 17 86 13 641 oraz mailowo: radiologia@zoz2.pl

Skip to content
Szczepienia COVID-19
E-Recepta
Spis Przydatnych Nr Telefonów
Facebook @zoz2rzeszow