Profilaktyka

Profilaktyka Chorób Układu Krążenia

Adresatami Programu są osoby:
– ubezpieczone,
– zapisane do lekarza rodzinnego w ZOZ Nr 2 w Rzeszowie,
–  w  2013 r.  są w 35, 40, 45, 50 lub 55 roku życia,
– u których nie została dotychczas rozpoznana choroba układu krążenia i nie były objęte programem w ciagu ostatnich 5 lat.
Program profilaktyczny jest bezpłatny. Realizowany jest we wszystkich poradniach ogólnych ZOZ Nr 2 na terenie powiatu rzeszowskiego oraz w Przychodni Specjalistycznej-Centrum Diagnostycznym przy ul. Fredry 9 w Rzeszowie – rejestracja tel. 17 86 13 623.
Choroby układu krążenia to główna przyczyna zgonów w Polsce.
Niezdrowy styl życia, niewłaściwe odżywianie, niewystarczająca aktywność ruchowa, palenie papierosów, nadużywanie alkoholu, stres to przyczyny chorób układu krążenia.

U każdego z uczestników programu:

 

  1. Przeprowadzimy wywiad zgodnie z Kartą Badania Profilaktycznego.
  2. Wykonamy badania biochemiczne krwi (stężenie we krwi cholesterolu całkowitego, LDL-cholesterolu, HDL-cholesterolu, trójglicerydów i poziomu cukru na czczo). Ponadto zmierzymy ciśnienie tętnicze krwi i określimy BMI.
  3. Lekarz przeprowadzi badanie przedmiotowe i oceni ryzyko zachorowania na choroby układu krążenia.
  4. Każdy pacjent może liczyć na fachową edukację oraz otrzyma materiały zachęcające do zmiany stylu życia na bardziej sprzyjający zdrowiu.

 

Osoby, u których zostanie rozpoznana choroba układu krążenia, skierujemy do dalszej diagnostyki i obejmiemy specjalistycznym leczeniem.

Program Profilaktyki Raka Szyjki Macicy

Rak szyjki macicy jest szóstym , co do częstości, nowotworem u kobiet w Polsce. Rocznie ok. 1700 kobiet umiera z tego powodu.

Badania przesiewowe w kierunku wykrywania raka szyjki macicy polegają na wykonaniu badań cytologicznych. W wyniku badania cytologicznego można wykryć zmiany przedrakowe i raka we wczesnym okresie zaawansowania choroby.

 

Program adresowany jest do kobiet w wieku od 25 do 59 lat. Z programu można skorzystać raz na 3 lata.

 

Więcej informacji pod nr tel. 17 86 13 605.

Profilaktyka Raka Piersi

Zapraszamy wszystkie ubezpieczone  kobiety w grupie wiekowej 50-69 roku do skorzystania z bezpłatnego programu profilaktycznego, który jest prowadzony w naszej placówce w Centrum Diagnostycznym-Przychodni Specjalistycznej przy ul. Fredry 9 w Rzeszowie.
Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet. Co roku zapada na tę chorobę 12 tys. Polek. Prawie połowa z nich umiera bo zbyt późno zgłosiły się do lekarza. Gdyby skorzystały z badań profilaktycznych, mogłyby żyć!
Rak piersi wcześnie wykryty jest niemal w 100% uleczalny.
Mammografia to bezpieczne, bezbolesne badanie piersi, które jest bardzo dobrym sposobem wczesnego wykrycia nieprawidłowości.
Więcej informacji pod nr tel. 17 86 13 605.
Aby skorzystać z badań nie jest potrzebne skierowanie!

 

 

Pracownia Mammograficzna czynna jest od poniedziałku do piątku
w godzinach od 8.00 – 18.00